روغن زیتون و سلامت مو 

روغن تراپی یک از شیوه‌های درمانی برای حل مشکل خشکی مو‌ها با آب‌رسانی آن‌ها است. روغن تراپی مو با روغن زیتون یکی از انواع روش‌های استفاده از روغن‌های طبیعی برای افزایش رطوبت کوتیکول‌های مو است. همراه با مالش، روغن زیتون در عمق مو‌ها نفوذ کرده و علاوه بر مرطوب نمودن مو‌ها موجب می‌شود تا فرم دهی آن‌ها نیز راحت‌تر انجام شود.

روغن زیتون و سلامت مو 

 

روغن زیتون و سلامت مو

 

بهترین نوع از روغن زیتون که برای مو مفید است ؟

 اگر شما به سلامت پوست سر و موهای خود خود اهمیت می دهید،  از محصولاتی که مخصوص پوست سر و موها فرمول بندی شده اند، استفاده کنید، چرا که با استفاده از این محصولات، احتمال تحریک پوست سر و شوره کمتر است. حتما به مواد تشکیل دهنده محصولات پوست و مو نگاه کنید و محصولی را انتخاب کنید که حاوی روغن زیتون به عنوان یکی از پنج مواد اول تشکیل دهنده ی خود باشد.

آیا روغن زیتون برای ریزش مو مفید است ؟

در ادامه درباده جلوگیری از ریزش مو با روغن زیتون بیشتر صحبت میکنیم. ما می دانیم که روغن زیتون دارای خاصیت ضد التهابی خوبی می باشد که به آرام کردن التهاب پوست سر کمک می کند. بنابراین اگر ریزش موی شما به دلیل التهاب باشد، از نظر تئوری، روغن زیتون می تواند به کاهش ریزش موی شما کمک کند.علاوه بر این وجود خاصیت آنتی اکسیدانی در چربی اسید اولئیک موجود در روغن زیتون موجب تحریک نمودن رشد مو‌ها شده که همین امر باعث پیشگیری از ریزش مو‌ها می‌شود.

از بین بردن موخوره

اغلب افرادی که دارای مو‌های بلند، خشک و آسیب دیده در اثر رنگ نمودن مداوم هستند بیشتر دچار عارضه موخوره می‌شوند. شاید در برخی موارد حاد برای جلوگیری از پیشروی موخوره پیشنهاد شود که مو‌ها کوتاه شوند. اما راه حل طبیعی و درمانی آن بدین صورت است که با کمک روغن زیتون، رطوبت مو‌ها حفظ شده و از دو شاخه شدن مو‌ها یا به اصطلاح موخوره پیشگیری می‌کند.

 طریقه استفاده روغن زیتون برای موخوره به نحوی است که مقداری از روغن زیتون خالص را بین دستان خود با حرکت دست‌ها گرم کنید و آن را بر روی مو‌های تمیز ماساژ دهید به طوری که کاملاً ساقه‌های مو دارای موخوره به آن آغشته شوند. پس از مدت زمان ۳۰ دقیقه مو‌ها را با آب ولرم شسته و با کمک یک شانه چوبی به آهستگی شانه بزنید. 

 روغن زیتون و مضرات آن برای مو

ایجاد آلرژی

تولید اگزما، ورم پوست و مشکلات تنفسی برای افرادی که به روغن زیتون حساسیت دارند که علی رغم تمامی خاصیت روغن زیتون برای مو باید آن را نادیده بگیرند.

تولید راش پوستی

 راش پوستی یا حساسیت در افرادی که دارای مو‌های سر چرب هستند بیشتر دیده می‌شود.

 اگر به روغن زیتون آلرژی ندارید:

روغن زیتون علاوه بر فواید زیادی که برای بدن دارد یکی از بهترین روغن‌ها برای درمان و تقویت مو‌ها به حساب می‌آید. روغن زیتون برای مو دارای خاصیت‌های فراوانی است که چنانچه نسبت به آن آلرژی ندارید یا موهای‌تان چرب نیست می‌توانید از آن استفاده کنید.