بهبود سلامت قلب، تقویت بینایی و کمک به کاهش وزن، برخی از خواص کدوی سبز
بهبود سلامت قلب، تقویت بینایی و کمک به کاهش وزن، برخی از خواص کدوی سبز

بهبود سلامت قلب، تقویت بینایی و کمک به کاهش وزن، برخی از خواص کدوی سبز، ما در این مقاله می خواهیم به بررسی برخی از خواص شگفت انگیز و جالب گیاه کدو سبز یا کدوی زوکینی بپردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر با خواص این ماده غذایی آشنا شوید.

می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد.

محتوای بالای فیبر این کدو می تواند تا حد زیادی عامل این فایده باشد. مطالعات مشاهده شده نشان می دهد افرادی که فیبر بیشتری مصرف می کنند، خطر ابتلا به بیماری قلبی کمتری دارند.

پکتین، یک نوع فیبر قابل‌ حل موجود در سبز، به طور خاص در کاهش سطح کلسترول کلی و کلسترول LDL (کلسترول بد) موثر است.

در بررسی ۶۷ مطالعه، مصرف ۲ تا ۱۰ گرم فیبر محلول در روز به مدت ۱-۲ ماه، به طور متوسط سطوح کلسترول کلی را به میزان ۱.۷ میلی گرم در دسی لیتر و کلسترول LDL بد را به ۲.۲ میلی گرم در دسی لیتر کاهش داد.

کدو سبز نیز سرشار از پتاسیم است که ممکن است با گشاد کردن رگ‌های خونی شما، به کاهش فشار خون بالا کمک کند. فشار خون سالم با خطر کمتر بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است. علاوه بر این رژیم های غذایی سرشار از کاروتنوئیدها به طور ویژه از بدن در برابر بیماری های قلبی محافظت می کنند.

می توانید بینایی شما را تقویت کند.

اضافه کردن کدوی تابستانی به رژیم غذایی تان می توانید فوایدی در جهت بهبود دید و بینایی شما در بر داشته باشد.

بخشی از این امر به این دلیل است که کدو سبز سرشار از ویتامین C و بتا کاروتن که هر دو ماده مغذی مهم برای سلامت چشم محسوب می شوند، هستند.

سبز همچنین حاوی آنتی اکسیدان های لوتئین و زاکسنتین است. تحقیقات نشان می‌ دهد که این آنتی‌ اکسیدان ها می ‌توانند در شبکیه شما تجمع پیدا کنند، دید شما را بهبود بخشیده و ریسک بیماری‌های چشمی مرتبط با سن را کاهش دهند.

این مزیت می تواند شامل خطر پایین‌تر ابتلا به دژنراسیون ماکولا باشد. تباهی لکه زرد یا دژنراسیون ماکولا عامل اصلی از دست دادن بینایی برگشت ‌ناپذیر در افراد مسن است.

علاوه بر این، رژیم‌های غذایی سرشار از لوتئین و زاکسنتین نیز ممکن است احتمال ایجاد آب‌مروارید را کاهش دهند. آب مروارید تار شدن عدسی است که می‌تواند منجر به دید ضعیف شود.

به کاهش وزن کمک می کند.

مصرف منظم کدوی سبز می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. این میوه غنی از آب است و چگالی کالری پایینی دارد که می ‌تواند به شما کمک کند تا احساس کامل سیری داشته باشید. هم چنین محتوای فیبر آن می تواند موجب کاهش گرسنگی شده و اشتهای شما را تحریک نکند.

علاوه بر این، مطالعات مصرف میوه و سبزیجات زیاد به طور مداوم را به کاهش وزن و سرعت کندتر افزایش وزن در طول زمان پیوند می‌ دهد.

علاوه بر این، مصرف سبزیجات سبز یا زرد رنگ بدون نشاسته با ارزش تغذیه ای مشابه کدو سبز به طور خاص در کاهش وزن تاثیرگذار است.

برگرفته از سایت مجله سلامت