بزرگترین اشتباه غذایی ای که افراد دارای رژیم های غذایی مختلف مرتکب آن می شوند کدام است؟ (بخش دوم)
بزرگترین اشتباه غذایی ای که افراد دارای رژیم های غذایی مختلف مرتکب آن می شوند کدام است؟ (بخش دوم)

بزرگترین اشتباه غذایی ای که افراد دارای رژیم های غذایی مختلف مرتکب آن می شوند کدام است؟ (بخش دوم)، با ما همراه باشید تا به بررسی ادامه موضوع "بزرگترین اشتباه غذایی افراد،در رژیم غذایی" بپردازیم.

دکتر چی در مصاحبه ی خود با بیزینس اینسایدر گفت بزرگ ترین اشتباهی که یک فرد در هر نوع رژیم غذایی می تواند انجام دهد، این است که با تمرکز بیش از حد بر روی برنامه غذایی جدید خود، مصرف آب را نادیده بگیرد و با کم مصرف نمودن آب، رژیم غذایی خود را خراب کند و به نتایج مد نظرش دست پیدا نکند.

چی در ادامه ی سخنانش افزود: افرادی که رژیم های غذایی فوق العاده شدید را رعایت می کنند، بیشتر خواهان مصرف سطح بالاتر نمک و هیدراتاسیون کمتر هستند. و همین امر باعث دهیتراته شدن بدنشان شده که می تواند مشکلات زیادی را برایشان به وجود آورد.

در واقع یک بدن خشک هرگز نمی تواند از لحاظ سطح سلامت با یک بدن هیدراته قابل مقایسه باشد. سطح بالای نمک موجود در برخی رژیم های غذایی ممکن است برای رژیم های غذایی غنی از گوشت مشکلات فراوانی را به وجود آورد و حتی باعث ایراد آسیب به بدن فرد نیز بشود.

دکتر چی می گوید کاهش مصرف آب همراه با افزایش مصرف گوشت می تواند منجر به عوارضی مانند سنگ کلیه و بروز بیماری های دیگر ناشی از کم آبی و خشکی بدن شود. با این حال، بدن شما با استفاده از یک روش طبیعی به شما می گوید که نیاز به آب دارد و آن هم تشنگی است.

دکتر نیکت سونپال، متخصص داخلی و گوارش در شهر نیویورک، در مصاحبه ی خود با خبرگذاری هلث لاین گفت: تشنگی یکی از هشدارهای طبیعی بدن ما است که به ما می گوید سطح مایعات بدنمان در حال کم شدن هستند بنابراین شما به محض احساس این هشدار، باید بدان پاسخ دهید و مقدار مناسبی آب بنوشید.

چی معتقد است که کمبود مصرف آب نه تنها بدن افراد را در معرض خطر قرار می دهد بلکه آن ها را از داشتن رژیم غذایی سالمی محروم می کند.

بدن افرادی که به اندازه کافی آب نمی نوشند، به سرعت دهیتراته شده و این امر آن ها را با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد کرد. یکی از این مشکلات این است که گاهی اوقات تشنگی به راحتی با گرسنگی اشتباه گرفته می شود. این اشتباه می تواند باعث شود زمانی که به چیزی به جز یک لیوان آب نیاز ندارید یک میان وعده ی چرب بخورید و رژیم غذایی خود را خراب کنید.

دکتر سونپال می گوید: کاهش وزن موفقیت آمیز شامل برخورداری از یک برنامه کاربردی و عملی است که در آن نقطه ی فعلی تان، هدفی که دارید و نقطه ای که می خواهید بدان دست یابید، همه و همه ثبت شده باشد. خب سوالی که در این جا پیش می آید این است که آیا آب باید بر حسب مقدار غذایی که می خورید، بخشی از برنامه غذاییتان را تشکیل دهد؟ پاسخ دکتر سونپال به این سوال مثبت است، زیرا آب باید بخش مهمی از ر‌ژیم غذایی هر فرد را تشکیل دهد چرا که نه تنها این ماده ی حیاتی برای از دست دادن وزن لازم است، بلکه به سلامت عمومی بدن نیز کمک می کند.

برگرفته از سایت مجله سلامت