بزرگترین اشتباه غذایی ای که افراد دارای رژیم های غذایی مختلف مرتکب آن می شوند کدام است؟ (بخش اول)
بزرگترین اشتباه غذایی ای که افراد دارای رژیم های غذایی مختلف مرتکب آن می شوند کدام است؟ (بخش اول)

بزرگترین اشتباه غذایی ای که افراد دارای رژیم های غذایی مختلف مرتکب آن می شوند کدام است؟ (بخش اول)، کارشناسان عرصه ی غذا معتقدند که مصرف منظم و به اندازه ی آب آشامیدنی نه تنها می تواند باعث کاهش گرسنگی و رفع گرسنگی روزانه ی افراد دارای رژیم غذایی شود بلکه به کاهش وزن آنها کمک نموده و در کنار آن سبب می شود که رژیم غذایی این افراد سالم تر بوده و تاثیر نا مطلوبی بر روی بدنشان نداشته باشد. بنابراین افرادی که در کنار یک رژیم غذایی سالم، مقدار مناسبی آب مصرف می کنند می توانند تاثیر بیشتری از رژیمشان بگیرند.

گتی ایماژ یکی از کارشناسان عرصه ی غذا می گوید شما باید نوشیدن آب آشامیدنی را به یکی از عادت های روزانه ی خود تبدیل کنید چرا که این عادت تاثیر زیادی بر سلامتیتان خواهد داشت.

رژیم های غذایی دارای اشکال و انواع مختلفی هستند و بسیاری از افراد موجود در سراسر جهان، انواع متفاوتی از رژیم های غذایی مختلف را رعایت می کنند.

برخی از این رژیم های غذایی بسیار پیچیده هستند و برخی ساده‌ترند اما یک چیز مشترک در مورد همه ی آن ها وجود دارد و آن هم این است که هر نوع رژیم غذایی را که دنبال می کنید هرگز نباید نوشیدن منظم آب را فراموش نمایید. بنابراین فرقی نمی کند که رژیم غذاییتان پیچیده باشد یا ساده، زیرا نوشیدن آب یک جزء اساسی آن است.

به عنوان مثال رژیم غذایی ای که بسته به نوع خونتان برایتان تجویز شده ممکن است در مقایسه با رژیم غذایی ای که برای رعایت کردنش فقط به قطع انواع و اقسام کربوهیدرات ها نیاز دارید بسیار پیچیده تر خواهد بود. از سوی دیگر، یک نوع رژیم غذایی که در آن باید مصرف کربوهیدرات های خود را به پایین ترین حد ممکن برسید ممکن است نسبت به رژیم غذایی ای که در آن فقط باید گریپ فروت را به رژیم غذاییتان اضافه کنید بسیار پیچیده تر به نظر آید. زیرا در رژیم غذایی گریپ فروت شما باید فقط برای چند روز یا چند هفته، گریپ فروت را به منوی غذاییتان اضافه کنید و در کنار انواع غذاهایی که می خورید یک عدد یا نصف یک عدد گریپ فروت را هم مصرف نمایید. پس این رژیم نباید چندان برایتان دشوار باشد. با این حال، در تمام این رژیم ها، صرف نظر از پیچیده بودن یا آسان بودنشان، اگر به اندازه کافی آب ننوشید، محکوم به شکست خواهید بود.

در واقع فرقی نمی کند که رژیم غذایی ساده ای را در پیش گرفته اید یا یک نوع رژیم غذایی دشوار را، اگر مصرف آب روزانه تان به اندازه ی کافی نباشد نتیجه‌ی دلخواهتان را از رژیم مورد نظر به دست نخواهید آورد.

این نتایج توسط دکتر توماس چی، متخصص اورولوژی دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو نیز تایید شده چرا که او نیز بر این عقیده است که یک انسان سالم باید صرف نظر از نوع رژیمی که دارد در طول روز به اندازه ی کافی آب بنوشد.

برگرفته از سایت مجله سلامت